Пошук за ключовою фразою:

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
post picture

"Військова гра" польського "Сокола" (1913)

У 1913 році у Львові відбувся не звичайний зліт "Сокола", а справжня мілітарна демонстрація. З нагоди 50-річчя Січневого повстання більше 8000 озброєних та екіпірованих членів гімнастичного товариства та скаутів провели "навчання" на тему "битва за Львів проти російської армії".
post picture

"Міська історія" та політична мобілізація у Львові кінця ХІХ — початку ХХ століття

В період автономії у Львові регулярно проводили різного роду патріотичні заходи на відзначення різних історичних подій. Часто це були загальнопольські річниці чи ювілеї Січневого чи Листопадового повстання, конституції 3 травня тощо. Однак були і приклади власне локальних дат, присвячені подіям з минулого Львова.
post picture

200-та річниця перемоги під Віднем (1883)

Львівське святкування у 1883 році було, з одного боку, польським патріотичним, оскільки йшлося про перемогу короля Яна ІІІ Собєського. З іншого, відзначали успішну оборону Відня — столиці імперії, тому урочистості повністю вписувалися в загальнодержавну політику.
post picture

25-ий ювілей Крайового пожежного товариства (1900)

4-7 серпня 1900 року у Львові відбувалися святкування 25-ї річниці заснування Добровільного крайового пожежного товариства (Ochotnicza straż pożarna). У святкуванні взяли участь делегати пожежних товариств з краю, а також із Буковини та Чехії.
post picture

250-ліття облоги Львова військами Богдана Хмельницького (1655-1905)

Дві паралельні події, присвячені одній історії — облозі Львова військами Богдана Хмельницького та московського царя Олексія в 1655 році — демонструють протистояння українського і польського суспільства в тогочасному Львові.
1 2 3 10