


300-ліття Берестейської церковної унії (1896)
Серія релігійних урочистостей, організованих львівською митрополією ГКЦ, приурочених католицькому ювілею. Під час них проявлялася не лише конфесійна, але й національна приналежність, а також демонструвалася лояльність до монархії.
50-ліття скасування панщини (1898)
Ювілей "звільнення селянства", який провели у столиці коронного краю, був підтвердженням статусу Львова як місця, де твориться публічна політика, і як міста-символа, за який змагаються національні проєкти. Масовість "руського заходу", як завжди, мали забезпечити селяни з провінції.
900-річчя хрещення Русі (1888)
На відміну від 300-ліття Берестейської унії, святкування 900-річчя хрещення Русі символічно єдналося не з Римом, а із східнослов'янським простором.
Відгомін російської революції 1905 року
Львів початку ХХ століття не був промисловим центром з великою кількістю робітників, однак російська революція відчутно вплинула на життя у ньому. Події 1905 року були одним з головних спалахів активності лівих сил у просторі міста.
Відкриття Міського театру (1900)
4 жовтня 1900 року у Львові було урочисто відкрито новий міський театр. Відкриття стало однією з головних подій року у місті, свідченням зрілості громади міста, яка спромоглася на фінансування і проведення такого будівництва.
Візит Генрика Сенкевича до Львова (1900)
З 29 квітня до 5 травня 1900 року Львів відвідав визначний польський письменник, автор "Хрестоносців" і "Вогнем і мечем" Генрик Сенкевич. Ця подія стала однією із найпомітніших у публічному житті Львова та однією зі знакових для польської частини львів'ян.
Візит шаха Персії до Львова (1905)
У 1905 році шах утретє відвідав Львів. У місті, що нечасто приймало гостей такого рангу, подія була важливою для місцевої влади, адже вона стала нагодою продемонструвати свою європейськість.