Місто національне

В часи габсбурзької автономії Львів став центром протистояння двох національних проєктів: українців та поляків. Євреї, друга за чисельністю громада міста, теж проводили публічні акції в місті, але на відміну від перших двох згаданих груп, не заявляли про своє виключне право на цю територію.

Натомість українці та поляки не просто конкурували, вони боролися за право на це місто й край. Перші стверджували, що Львів — це "місто князя Льва, давня столиця Галицької Русі". Другі, що це "столиця найбільш вільної частини розділеної Польщі".

>>> Читати більше

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
post picture

Місто національне

Українці та поляки не просто конкурували, вони боролися за право на це місто й край. Перші стверджували, що Львів — це "місто князя Льва, давня столиця Галицької Русі". Другі, що це "столиця найбільш вільної частини розділеної Польщі".
post picture

Польські національні річниці і їх відзначення

За час автономії в Австро-Угорщині польські еліти навчилися використовувати імперський ритуал для просування свого "національного порядку денного". Діючи як влада (в символічному полі) вони ніби самі ставали владою.
post picture

Руські віча: маніфестації українців

Багато масових заходів, які проводили українці у Львові в часи автономії, мали назву "віче". Це була своєрідна відповідь на численні польські демонстрації та історичні "обходи".
post picture

Питання українського університету у Львові

Те, що наприкінці ХІХ століття виглядало як вимоги студентів-русинів Львівського університету навчатися рідною мовою, за декілька років еволюціонувало до загальнонаціональної боротьби за відкриття українського університету.
post picture

300-літній ювілей Люблінської унії

Події 1869 року асоціюються переважно із початком насипання кургану на Високому Замку. Але крім цього була інша важлива сторона річниці — проведення, чи радше спроба проведення, масового вшанування.
1 2 3 4