![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2023/02/intro-page_1.png)
![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2023/02/intro-page_1.png)
![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2023/02/natsionalne.png)
Місто національне
Українці та поляки не просто конкурували, вони боролися за право на це місто й край. Перші стверджували, що Львів — це "місто князя Льва, давня столиця Галицької Русі". Другі, що це "столиця найбільш вільної частини розділеної Польщі".![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2022/12/polish_header.png)
Польські національні річниці і їх відзначення
За час автономії в Австро-Угорщині польські еліти навчилися використовувати імперський ритуал для просування свого "національного порядку денного". Діючи як влада (в символічному полі) вони ніби самі ставали владою.![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2022/12/ruthenian_header.png)
Руські віча: маніфестації українців
Багато масових заходів, які проводили українці у Львові в часи автономії, мали назву "віче". Це була своєрідна відповідь на численні польські демонстрації та історичні "обходи".![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2022/07/ukr-universytet_header.png)
Питання українського університету у Львові
Те, що наприкінці ХІХ століття виглядало як вимоги студентів-русинів Львівського університету навчатися рідною мовою, за декілька років еволюціонувало до загальнонаціональної боротьби за відкриття українського університету.![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2022/12/militarization_header.png)
Мілітаризація національних рухів
На початок ХХ століття різні парамілітарні структури стали дуже поширеним явищем. Як і їхня участь в масових заходах.![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2022/02/strzecha-1869-nr12-s372_header.jpg)
300-літній ювілей Люблінської унії
Події 1869 року асоціюються переважно із початком насипання кургану на Високому Замку. Але крім цього була інша важлива сторона річниці — проведення, чи радше спроба проведення, масового вшанування.![post picture](/wp-content/uploads/2023/01/thumbnail_255x200-3.png)
Сутички з поліцією у 1878 році під час прийняття на честь депутата парламенту Отто Гауснера
На честь Отто Гауснера львівська молодь вирішила влаштувати смолоскипний похід, а таке досі робили хіба що на честь приїзду цісаря.![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2022/09/1045287_header.jpg)