Зустріч гостей

Найкращий спосіб побачити, як Львів і львів'яни хотіли "показати себе" перед гостями міста — це історії цісарських візитів. Крім того, що ці візити були дуже важливими і показовими, на їх прикладі можна простежити й еволюцію зустрічей та презентації себе протягом півстоліття. Однак це і екстремальний приклад — адже більш важливого гостя для Львова в ті часи не було і не могло бути. А інші візити та інші гості, менш значущі, але не менш показові — були.

>>> Читати більше

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
post picture

Цісар прибуває!

За час свого майже 70-річного правління (з 1848 до 1916) імператор Австрійської імперії Франц Йосиф відвідував Львів п'ять разів і кожен з цих візитів відрізнявся від попереднього.
post picture

Зустріч гостей і демонстрація себе

Найкращий спосіб побачити, як Львів і львів'яни хотіли "показати себе" перед  гостями міста — це історії цісарських візитів. Крім того, що ці візити були дуже важливими і показовими, на їх прикладі можна простежити й еволюцію зустрічей та презентації себе протягом півстоліття. А інші візити та інші гості, менш значущі, але не менш показові — були.
post picture

Цісар прибуває 1855

Відвідини цісарем Львова 22-24 червня (проїздом через Галичину до Буковини) мали підкреслено мілітарний характер.
post picture

Цісар прибуває 1880

Ці відвідини Львова цісарем не були ані першими, ані останніми. Але, мабуть, найбільш теплими та комфортними.
post picture

Цісар прибуває 1894

У 1894 році цісар Франц Йосиф відвідав Крайову виставку у Львові, яка проводилася під його патронатом.
post picture

Візит Генрика Сенкевича до Львова (1900)

З 29 квітня до 5 травня 1900 року Львів відвідав визначний польський письменник, автор "Хрестоносців" і "Вогнем і мечем" Генрик Сенкевич. Ця подія стала однією із найпомітніших у публічному житті Львова та однією зі знакових для польської частини львів'ян.
post picture

Цісар прибуває 1903

Перебування імператора у Львові було коротким — всього 4 години. Цісар перевіряв, як відбуваються військові маневри в районі Комарна, а до Львова завітав радше як на гостину.
post picture

Візит шаха Персії до Львова (1905)

У 1905 році шах утретє відвідав Львів. У місті, що нечасто приймало гостей такого рангу, подія була важливою для місцевої влади, адже вона стала нагодою продемонструвати свою європейськість.
1 2