![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2023/02/religious_header.png)
![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2023/02/religious_header.png)
![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2022/07/sembratovych-i-moravskyj-tyg-ilustr-1885-s201.jpg)
Інтронізації римо-католицьких та греко-католицьких архієпископів
Львів був центром трьох митрополій: римо-католицької, греко-католицької та вірмено-католицької. З кінця ХІХ століття дві з них стають виразно "національними", що відображається в тому числі і через церемоніал інтронізації ієрархів.![post picture](/wp-content/uploads/2023/01/thumbnail_255x200-3.png)
900-річчя хрещення Русі (1888)
На відміну від 300-ліття Берестейської унії, святкування 900-річчя хрещення Русі символічно єдналося не з Римом, а із східнослов'янським простором.![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2022/07/10905900_header.jpg)
Католицьке віче до 300-ліття Берестейської унії (1896)
Масовий захід, приурочений до 300-ліття Берестейської церковної унії, проведений у Львові в липні 1896 року.![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2022/07/15084379_header.jpg)
300-ліття Берестейської церковної унії (1896)
Серія релігійних урочистостей, організованих львівською митрополією ГКЦ, приурочених католицькому ювілею. Під час них проявлялася не лише конфесійна, але й національна приналежність, а також демонструвалася лояльність до монархії.![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2022/07/116931830_header.jpg)
50-ліття скасування панщини (1898)
Ювілей "звільнення селянства", який провели у столиці коронного краю, був підтвердженням статусу Львова як місця, де твориться публічна політика, і як міста-символа, за який змагаються національні проєкти. Масовість "руського заходу", як завжди, мали забезпечити селяни з провінції.![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2022/12/now-illustr-1911-nr4-s3_header.jpg)
Святкування Йордану
Найбільш знаковою регулярною щорічною релігійною урочистістю, яку проводили у Львові греко-католики, було святкування Йордану.![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2023/09/tyg-illustr-1905-nr23-s433_header.jpg)
Коронація ікони Богородиці (1905)
Ця подія у травні 1905 року була ініційована орденом єзуїтів, що був протягом тривалого часу забороненим у австрійській монархії. Для польської громади міста і Католицької церкви, по суті, ця подія стала свідченням відродження польського характеру Львова.![post picture](https://city-as-stage.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2022/07/3_41_0_-_333_282747_header.jpg)