Маркування простору

В час масової політики, коли виборче право охоплювало все більшу частку населення, площі, простори і наявні тут об'єкти отримали нову функцію. Вони стали місцем для регулярних зборів та маніфестацій. Біля Міського театру чи пам'ятника Адаму Міцкевичу закінчувалися більшість походів, тут найчастіше організовували мітинги. На відміну від "старих-добрих" часів, коли можна було відсвяткувати в костелі та на Стрільниці, масова політика вивела людей на вулицю, не обмежуючи стінами інституцій чи клубів.

>>> Читати більше

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
post picture

Маркування простору

Масова політика впливала не лише на те, як використовувати простір міста, але й на те, як його будувати. Якщо Львів вважався столицею коронного краю, а крім того — столицею двох національних проєктів, у ньому мали бути відповідні будівлі, пам'ятники, вулиці мали носити правильні назви. 
post picture

Похорон Володимира Барвінського (1883)

Володимир Барвінський був ідеологом народовецького руху, засновником та редактором часопису "Діло", письменником. Його смерть та похорон у 1883 році стали початком формування українського національного пантеону на Личаківському цвинтарі.
post picture

Похорон Францішека Смольки (1899)

Похорон Францішека Смольки 7 грудня 1899 року був однією з численних національних маніфестацій, на які зазвичай перетворювалися похорони діячів такого масштабу.
post picture

Відкриття Міського театру (1900)

4 жовтня 1900 року у Львові було урочисто відкрито новий міський театр. Відкриття стало однією з головних подій року у місті, свідченням зрілості громади міста, яка спромоглася на фінансування і проведення такого будівництва.