Візити цісаря

Франц Йосиф відвідував Львів п'ять разів. Але й за його відсутності львів'яни мали нагоду посвяткувати на його честь, принагідно засвідчивши вірність та вдячність улюбленому монархові. Поки головні урочистості відбувалися, як правило, у Відні, у Львові відшліфовували свої ритуали, які з роками ставали масовішими, а програми — насиченішими. У порівнянні з приїздами імператора, вони виглядали скромно, але, тим не менше, містили усі обов’язкові атрибути імперського святкування. Участь у цих заходах брали чиновники, військові, духовні особи і "вдячний народ".

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
post picture

Цісар прибуває!

За час свого майже 70-річного правління (з 1848 до 1916) імператор Австрійської імперії Франц Йосиф відвідував Львів п'ять разів і кожен з цих візитів відрізнявся від попереднього.
post picture

Цісар прибуває 1855

Відвідини цісарем Львова 22-24 червня (проїздом через Галичину до Буковини) мали підкреслено мілітарний характер.
post picture

Цісар прибуває 1880

Ці відвідини Львова цісарем не були ані першими, ані останніми. Але, мабуть, найбільш теплими та комфортними.
post picture

Цісар прибуває 1894

У 1894 році цісар Франц Йосиф відвідав Крайову виставку у Львові, яка проводилася під його патронатом.
post picture

Цісар прибуває 1903

Перебування імператора у Львові було коротким — всього 4 години. Цісар перевіряв, як відбуваються військові маневри в районі Комарна, а до Львова завітав радше як на гостину.
post picture

Вшанування цісаря без цісаря

Франц Йосиф відвідував Львів п'ять разів. Але й за його відсутності львів'яни мали нагоду посвяткувати на його честь, принагідно засвідчивши вірність та вдячність улюбленому монархові.