Похорони

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
post picture

Похорони як національні маніфестації

Похорони за участі великої кількості людей відбувалися у Львові навіть у час жорсткої централізації після придушення Весни народів 1848 року. Вони були нагодами провести легальні демонстрації у той час, коли всі масові заходи, крім імперських та релігійних, були заборонені.
post picture

Похорон Володимира Барвінського (1883)

Володимир Барвінський був ідеологом народовецького руху, засновником та редактором часопису "Діло", письменником. Його смерть та похорон у 1883 році стали початком формування українського національного пантеону на Личаківському цвинтарі.
post picture

Перепоховання Маркіяна Шашкевича у Львові (1893)

Перепоховання Маркіяна Шашкевича у Львові 1 листопада 1893 року вважається однією із найбільш знакових "національних маніфестацій" русинів у місті. Крім масовості, важливою є постать самого поета як "народного будителя" — за аналогією із національними поетами інших народів.
post picture

Похорон Францішека Смольки (1899)

Похорон Францішека Смольки 7 грудня 1899 року був однією з численних національних маніфестацій, на які зазвичай перетворювалися похорони діячів такого масштабу.
post picture

Похорони архієпископів Моравського та Куїловського (1900)

На початку травня 1900 року у Львові відбулися поховання ієрархів двох найбільших релігійних спільнот краю: римо-католицького архієпископа Северина Моравського та греко-католицького митрополита Юліана Куїловського.
post picture

Убивство студента Адама Коцка (1910)

Убивство одного з лідерів українського студентського руху Адама Коцка під час заворушень у Львівському університеті 1910 році. Криваві студентські сутички стали кульмінацією українсько-польського протистояння за відкриття українського університету, після якої боротьба перейшла в більш легальне політичне русло.
post picture

Похорон Івана Франка (1916)

Попри обмеження воєнного часу та релігійні нюанси пов'язані з атеїзмом Франка, його похорон 31 травня 1916 року став однією з наймасовіших подій українців Львова періоду до 1918 року та заманіфестував українців як суспільство, яке прагне боротися за місто.