Мілітаризація та Соколи

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
post picture

Вбивство учнем Джегалою вчителя семінарії Бутковського (1913)

11 червня 1913 року студент вчительської семінарії Ілля Джегала застрелив вчителя Кароля Бутковського (Karol Butkowski). Ця подія, а також маніфестації, які вона спровокувала, не лише засвідчила радикалізацію молоді та бажання вирішувати проблеми з допомогою пістолета, але й показала, по якій траєкторії рухалося українсько-польське протистояння.
post picture

"Військова гра" польського "Сокола" (1913)

У 1913 році у Львові відбувся не звичайний зліт "Сокола", а справжня мілітарна демонстрація. З нагоди 50-річчя Січневого повстання більше 8000 озброєних та екіпірованих членів гімнастичного товариства та скаутів провели "навчання" на тему "битва за Львів проти російської армії".
post picture

Шевченківський сокільський здвиг (1914)

28 червня 1914 року у Львові відбулося масштабне відзначення 100-літнього ювілею з дня народження Тараса Шевченка — "Шевченківський здвиг". За задумом організаторів, ця подія мала бути свідченням організаційної та фізичної готовності українців у Галичині до майбутньої війни на тлі зростання україно-польського напруження.
post picture

Жовтень 1918 року у Львові

Після проголошення імператора Карла І надання національної автономії народам імперії, у Львові паралельно відбулися події, покликані обґрунтувати "польськість" чи "українськість" Львова.