Питання українського університету у Львові Те, що наприкінці ХІХ століття виглядало як вимоги студентів-русинів Львівського університету навчатися рідною мовою, за декілька років еволюціонувало до загальнонаціональної боротьби за відкриття українського університету.
Студенти і боротьба за статус Львівського університету (1909) Питання Львівського університету було частиною ширшого протистояння за статус мови, а отже елементом національної конкуренції між поляками та українцями. Студенти, як найбільш "прогресивна" та активна частина суспільства, були "на передовій" цієї боротьби.
Убивство студента Адама Коцка (1910) Убивство одного з лідерів українського студентського руху Адама Коцка під час заворушень у Львівському університеті 1910 році. Криваві студентські сутички стали кульмінацією українсько-польського протистояння за відкриття українського університету, після якої боротьба перейшла в більш легальне політичне русло.
Ювілей "Львівського університету Яна Казимира" (1912) 1912 року у Львові вирішили відзначити "250-ліття існування університету", беручи за точку відліку 1661 рік — дату заснування єзуїтської академії.
Українська маніфестація в пам'ять про Адама Коцка (1912) 1 липня 1912 року у Львові відбулася українська жалобна маніфестація в пам'ять про Адама Коцка — українського студента Львівського університету, який загинув під час українсько-польських студентських сутичок два роки до того. Ця подія є рідкісним прикладом українських національних маніфестацій у Львові на початку ХХ століття, які переходили у конфлікт із поліцією.