"Міська історія" та політична мобілізація у Львові кінця ХІХ — початку ХХ століття В період автономії у Львові регулярно проводили різного роду патріотичні заходи на відзначення різних історичних подій. Часто це були загальнопольські річниці чи ювілеї Січневого чи Листопадового повстання, конституції 3 травня тощо. Однак були і приклади власне локальних дат, присвячені подіям з минулого Львова.
350-ліття Стрілецького товариства у Львові (1896) 18 жовтня 1896 року у Львові відзначали 350 років існування Стрілецького товариства. Це міг би бути звичайний ювілей пересічної організації, якби не роль "Стрільниці" в політичному житті міста кінця ХІХ — початку ХХ століття.
День львівських кравців (1900) День святої Анни 29 липня вважався професійним святом львівських кравців. Відновлення практики святкування на загальноміському рівні мало сильне політичне підґрунтя. Ініціатори заходу покликалися на львівську традицію, що існувала до розподілу Польщі у 1772 році і, за задумом організаторів, мала бути відновлена у 1900-му.
25-ий ювілей Крайового пожежного товариства (1900) 4-7 серпня 1900 року у Львові відбувалися святкування 25-ї річниці заснування Добровільного крайового пожежного товариства (Ochotnicza straż pożarna). У святкуванні взяли участь делегати пожежних товариств з краю, а також із Буковини та Чехії.
250-ліття облоги Львова військами Богдана Хмельницького (1655-1905) Дві паралельні події, присвячені одній історії — облозі Львова військами Богдана Хмельницького та московського царя Олексія в 1655 році — демонструють протистояння українського і польського суспільства в тогочасному Львові.
550-літній ювілей цеху шевців (травень 1907) У травні 1907 року у Львові відзначали 550 років від часу заснування шевського цеху. Фактично будь-який ювілей, "старший" за період перебування Галичини під владою Габсбурґів, є прикладом використання історії в національній політиці: коли якийсь релікт з часів, наприклад, Речі Посполитої трактувався як цінна спадщина попередніх поколінь та як приклад для наслідування.
40-ий ювілей пожежного "Сокола" (30-31 травня 1909) У 1909 році у Львові святкували 40-річчя діяльності пожежного товариства "Сокіл". Ювілей цього товариства у Львові був можливістю продемонструвати успіхи в управлінні містом. Показати, що польське суспільство здатне до ефективної самоорганізації. А також був нагодою "пограти м'язами", адже захід мав яскравий парамілітарний характер.
Свято Божого Тіла, Стрілецьке товариство і вибори "куркового короля" Свято дня Божого Тіла, що відзначається на 60-ий день після Великодня, було найбільш знаковим щорічним святкуванням римо-католиків у Львові. Воно мало виразно національний характер і трактувалося як "польське".
Ювілей "Львівського університету Яна Казимира" (1912) 1912 року у Львові вирішили відзначити "250-ліття існування університету", беручи за точку відліку 1661 рік — дату заснування єзуїтської академії.