Місто як сцена. Коли політика вийшла на вулиці Історія масових подій на вулицях та площах Львова габсбурзького періоду.
Масова вулична політика у Львові в період Першої світової війни Велика війна загострила політичні процеси, які, здавалося б, мали завмерти через обмеження військових адміністрацій. Насправді ж місцеві політики продовжували шукати способи проявити себе в міському просторі. Ця тема узагальнює та проблематизує масові заходи, які відбувалися у Львові під час Першої світової війни.
Патріотичні маніфестації на початку Першої світової війни Влітку 1914 року в місті відбувалися урочисті походи, мітинги, промови, для демонстрації лояльності, імперського патріотизму та підтримки армії. Інші заходи були відмінені, або перенесені не невизначений термін.
Масові заходи під час російської окупації Львова (1914-1915) Після репресій, чи не єдиним легальним способом маніфестації у Львові стали римо-католицькі урочистості. Це дозволяло полякам підкреслити свою ідентичність через конфесію, події ще й відзначалися за григоріанським календарем, тоді як росіяни офіційним зробили юліанський.
Політичні маніфестації після звільнення Львова (1915) Після 9 червня 1915, відбувалася спроба відновити звичні практики до війни на тлі епідемій, дефіциту і близькості лінії фронту. Українцям і євреям було радше не до маніфестацій, а для поляків майданчиком для саморепрезентації залишалися релігійні та імперські свята, відновилися традиції "обходів".
Імперська пропаганда та національні протиріччя (1916) У 1915-1916 роках поляки та українці все більше наголошували на своїй майбутній державності. Відень намагався обмежити національну активність, наскільки це було можливо в умовах, коли монархія залежала від прихильності “своїх народів”. І одночасно просував власний ідеологічний порядок денний, залишаючи за собою роль головного арбітра.
Похорон Івана Франка (1916) Попри обмеження воєнного часу та релігійні нюанси пов'язані з атеїзмом Франка, його похорон 31 травня 1916 року став однією з наймасовіших подій українців Львова періоду до 1918 року та заманіфестував українців як суспільство, яке прагне боротися за місто.
Святкування "відновлення Польщі" (листопад 1916) У листопаді 1916 року відбулися масштабні святкування, були залучені поляки з-поза міста. Організаторами подій були Головний польський комітет та інші громадські організації.
Повернення визначних громадян (1917) Поруч зі звичними для Львова святами, у 1917 році найбільш помітними масовими подіями стали повернення відомих осіб, яких відступаюча у 1915 році Російська армія вивезла з міста як полонених.