Національні маніфестації як реакції назовні

Траплялися маніфестації, спричинені якимись актуальними подіями. Наприклад, стихійні польські мітинги-протести проти виокремлення Холмщини зі структури Королівства Польського. Такий вияв солідарності з поляками Російської імперії символічно стирав існуючі кордони і повертав до кордонів колишніх. Або коли українці протестували під час візити прем'єр-міністра Кьорбера, який "віддав русинів і цілий край на поталу полякам".

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
post picture

Листопад 1905 і патріотична польська молодь

Листопад у Львові традиційно був насичений польськими національними урочистостями: тут відзначали початок Листопадового повстання, а також вшановували чергову річницю смерті Адама Міцкевича. Не став винятком і неспокійний 1905 рік. 
post picture

250-ліття облоги Львова військами Богдана Хмельницького (1655-1905)

Дві паралельні події, присвячені одній історії — облозі Львова військами Богдана Хмельницького та московського царя Олексія в 1655 році — демонструють протистояння українського і польського суспільства в тогочасному Львові.
post picture

Демонстрація з приводу Холмщини, сутички з поліцією та спалення портрета російського царя (1912)

У 1912 році російська Дума ухвалила рішення про виокремлення Холмщини з Королівства Польського і перетворення її на окрему губернію. Це рішення спричинило у Львові масові заворушення, протести проти царської політики, конфлікти з поліцією, а також спалення портретів царя і спадкоємця російського престолу під час мітингу біля пам'ятника Адаму Міцкевичу.